Është gjetur i vdekur në lumin Vardar në Shkup, Astrit Ismaili nga Gostivari i cili më 10 prill u raportua si i zhdukuar.

Sipas MPB-së, është konfirmuar identiteti i të ndjerit i cili më herët u denoncua si i zhdukur.

“Sot, rreth orës 09:00 në SPB Shkup është denoncuar se në ujërat e lumit Vardar në fshatin Jurumleri të Shkupit, është vërejtur një trup i një mashkulli. Pas ndërmarrjes së masave, është vërtetuar se bëhet fjalë për A.I (25) nga Gostivari i cili më 10.04.2023 është denoncuar si i zhdukur”, thuhet në raportin policor.

Me urdhër të prokurorit publik, trupi i të ndjerit është dërguar për abduksion.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

22 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë njofton se në vend janë shënuar edhe 22 raste…

Bastisje në Gostivar, arrestohen 7 persona

Nga ana e nëpunësve policorë të Zyrës së Jashtme për Çështje Kriminalistike…

Gërvalla: Diaspora shqiptare urë lidhëse ndërmjet Kosovës dhe Zvirës

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka pritur sot…

“Amnesty International”: Sulmet e Izraelit kundër civilëve janë krime lufte

Organizata Ndërkombëtare e Amnistisë (Amnesty International – AI) shprehu “shqetësim të thellë”…

Radev: Bullgaria i merr seriozisht problemet e bullgarëve në Maqedoni

Presidenti bullgar Rumen Radev kërkoi garanci të qarta nga Maqedonia e Veriut…