Policia bën të ditur se gjatë ditës së djeshme policët kanë kontrolluar objekt në territorin e Bashkisë së Shkupit.

Sipas njoftimit, brenda lokalit janë kontrolluar mbi 20 persona nga ku janë arrestuar A.S (19), F.A (25), A.A (24) nga Shkup, A.M (26) nga Manastiri, D.G (27) nga Kumanova dhe M.M (2) nga Gostivar.Po ashtu ka pasur edhe një i mitur nga Shkupi, ndërsa te persona janë gjetur kokainë, amfetaminë, marihuanë dhe materie e bardhë.

Pas dokumentimit të rastit, nga policia paralajmërojnë kallëzime penale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Qindra refugjatë largohen nga Evropa për t’u kthyer në Ukrainë

Qindra njerëz që kishin ikur nga lufta në Ukrainë tani po kthehen.…

“Talir 2” dhe “Tarifa” vazhdojnë me prokurorët e njëjtë të PSP-së

Në Gjykatën Penale të Shkupit sot vazhdon gjykimi për rastet e PSP-së,…

6 të vrarë dhe 10 të plagosur në Kaliforni

Ende i panjohur motivi dhe autori i masakrës Të paktën 6 persona…

Tre ambasadorë do të shkojnë në Elbasan, ja me kë do të takohen

Ambasadori i BE-së Luigi Soreca, së bashku me ambasadoren franceze Elisabeth Barsacq…

Ish-anëtari i Iluminatit pasi është larguar nga shoqëria sekrete ka zbuluar gjithçka

Historia e tij filloi në vitin 1964 ndërsa ndiqte mësimet në Harvard.…