Një person i armatosur qëlloi dhe vrau pesë burra dhe një grua në një qendër private rehabilitimi në Meksikën perëndimore, thanë autoritetet lokale.

Zyra e prokurorit në shtetin perëndimor të Jalisco tha se sulmi ndodhi në lagjen Tlakepaque, një periferi e Guadalajara, raportoi ap.

Jalisco është shtëpia e kartelit të drogës me të njëjtin emër dhe shteti ka parë shkëmbime zjarri dhe vrasje midis fraksioneve rivale të kartelit të Guadalajara për shumë vite.

Në sulm kanë marrë pjesë disa persona, por prokuroria nuk ka dhënë më shumë informacion dhe as nuk dihet motivi i këtij krimi.

Kartelet e drogës kanë sulmuar qendrat e rehabilitimit më parë, kryesisht për të vrarë përdoruesit e drogës ose tregtarët e lidhur me bandat rivale.

Dy vjet më parë, në shtetin Guanajuato, një sulmues vrau 27 persona në një qendër rehabilitimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Vdes ish-ushtari i UÇK-së nga Malisheva

Mbrëmë në orët e vona ka vdekur veterani i UÇK-së, Brahim (Isuf)…

Sot dorëzohet nisma për rrëzimin e qeverisë në Mal të Zi

Kjo u konfirmua nga partitë nënshkruese të asaj nisme. Nisma erdhi pasi…

Micotakis: Nuk do ta bllokojmë Maqedoninë e Veriut, por kushte do të vendosim

Greqia nuk do të bllokojë ambicien e Shqipërisë dhe të Maqedonisë së…

Macroni bisedë telefonike me Kovaçevskin dhe Radevin

Presidenti i Francës, Emanuel Makron, është shprehur i gatshëm të jetë nikoqir…

Kurti: 2021 do ta kujtojmë si vit në të cilin shpresa, besimi dhe vullneti për ndryshim u bënë bashkë dhe të pathyeshëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në mbledhjen e fundit për këtë vit…