Gjashtë persona u vranë pasi dy avionë të vjetër ushtarakë u përplasën dhe u rrëzuan pasditen e së shtunës gjatë një shfaqjeje ajrore në Dallas.

“Sipas ekzaminuesit tonë mjekësor të qarkut Dallas, ka gjithsej 6 viktima nga incidenti i djeshëm i Wings mbi incidentin e shfaqjes ajrore në Dallas”, thuhet në cicërimin e gjykatësit të qarkut të Dallas, Clay Jenkins. Ai tha se autoritetet po vazhdojnë punën për identifikimin e viktimave, shkruan AP.

Pamjet e publikuara shfaqën copa të avionëve të shpërndara brenda perimetrit të aeroportit “Dallas Fire-Scue”, por nuk është raportuar për të lënduar në terren.

Zyrtarët nuk specifikuan se sa njerëz ishin brenda secilit aeroplan, por Hank Coates, president i kompanisë që organizoi shfaqjen ajrore, tha se në avionin B-17 Flying Fortress, zakonisht ka një ekuipazh prej katër deri në pesë persona. Tjetri, aeroplani luftarak P-63 Kingcobra, ka vetëm pilotin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Rrënohen objektet rreth Klinikës Infektive në Shkup

Kreu i Qytetit të Shkupit përmes profilit të tij në Facebook ka…

Ukrainasit rrëzuan një helikopter të madh rus

Ushtarët ukrainas raportohet se kanë rrëzuar një helikopter të madh rus. Helikopteri…

Shallenberg: Shkupi dhe Sofja në mënyrë bilaterale të zgjidhin kontestin

Pavarësisht se kur formohet Qeveria e re në Bullgari, të dy palët…

Britani: Liz Truss emërohet në pozitën e ministres për Brexit-in, pas dorëheqjes të Frost

Sektretarja e Jashtme e Britanisë, Liz Truss, është emëruar në pozitën e…

Donika Gërvalla udhëton për në SHBA, do ta përfaqësojë Kosovën në Këshillin e Sigurimit të OKB-së

Ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla Schëarz, do të përfaqësojë Kosovën…