Furkan Saliu /

Kryetar i RDK-së, Vesel Memedi, nuk u ndalë të përgjigjet në pyetjet e gazetarëve pas konferencës për media.
Ai është aktiv në fejsbuk dhe shpresoj që të gjegjë kohë (tani që do të jetë më i lirë dhe nuk ka obligime) që t’ia sqarojë opinionin disa punë, që nga përvoja e tij të mësojnë edhe partitë tjera që synojnë ta marrin pushtetin…
1. Pse “aktin patriotik” të dorëheqjes nuk e bëri para se ta përzënë prej Qeverie?
2. A e pati parasysh përgjegjësinë e madhe që ia vendosi mbi supe ministrit të ri, Suhejl Fazliut, i cili përvojën e parë pune e pati si ministër dhe a e merr përgjegjësinë për dështimin total të Ministrisë për vetëqeverisje lokale, e cila është me rëndësi jetike për komunat shqiptare?
3. A garanton se funksionarët e RDK-së do ta dëgjojnë partinë dhe do të deponojnë dorëheqjet?
4. Çka do ti kishte këshilluar partitë shqiptare që mbeten në koalicion me Zaevin?
5. A i vije keq se mandatin që do ta dorëzon ai do ta merr Aleanca për Shqiptarët?
6. E akuzoi LSDM dhe BDI për marrëveshje të fshehura… A i beson ende kryeplakut Ali Ahmetit?

Sinqeriteti që u mungon partive shqiptare, i solli në këtë gjendje… Që një parti maqedonase (kushtimisht thënë), të ketë më shumë deputet shqiptar se sa një parti që thirret në komb.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Ku jeni “komandanta” të 2001-shit, pse po heshtni për komandant Sokolin!

Nuzemedin Imeri / Vëllezër e Motra, Të dashur bashkëkombës, të flasësh për…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…