Hulumtimi i fundit i publikuar i IRL (Investigative Reporting Lab) është objekt i një hetimi të një prej klinikave private më të mëdha në vend dhe pronarit të saj, doktor Zhan Mitrev shkruan dailyzonews.com transmeton Tetovasot. Ky hulumtim bazohet në 24 raportime të qytetarëve nga Maqedonia dhe Kosova që janë hetuar dhe verifikuar për më shumë se 22 muaj.
Hulumtimi ndjek rrugën dhe metodologjinë e funksionimit të një prej mjekëve më të paguar në vend. Nëse metoda e hemofiltrimit që u tarifua nga tre deri në pesë mijë euro në klinikën e Zhan Mitrev u miratua për trajtimin e Covid-it dhe tema të tjera të diskutueshme që lidhen me pronarin e klinikës, mund të gjurmohen në hulumtimin më të fundit të IRL.

Shënim: Ajo që do të shihni në këtë hulumtim mund të jetë zemërthyese për ato familje që kanë humbur dikë në betejën kundër Covid-19.(Tetovasot)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Rusia përdor raketën hipersonike në Ukrainë

Ministria e Mbrojtjes së Rusisë pretendon se ka shkatërruar një magazinë të…

Bastisje në Gostivar, arrestohen 7 persona

Nga ana e nëpunësve policorë të Zyrës së Jashtme për Çështje Kriminalistike…

Franca do të bojkotojë konferencën e OKB -së mbi racizmin

Franca njoftoi se do ta bojkotojë një konferencë mbi racizmit të organizuar…

Çka zbuloi dokumenti ‘sekret’ prej 25 faqesh lidhur me Koronavirusin, çfarë lidhë atë me Rusinë e Kinën

Vëzhguesit e Bashkimit Evropian kanë identifikuar një “konvergjencë të dezinformimit” midis Kinës,…

Vuçiq: Është e nevojshme që shqiptarët të bien dakord për një kompromis të caktuar

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka folur me përfaqësuesit e Këshillit Atlantik…