Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, ka reaguar pas tërmetit të fuqishëm në Turqi, njofton Shenja. Gashi me anë të një postimi në rrjetin social fejsbuk shkruan: “Lutjet tona sonte janë për Turqinë. Shpresoj që kjo sfidë të tejkalohet me sa më pak humbje jetësh dhe dëme. Jo shumë kohë më parë ishte pikërisht ky shtet që na ofroi ndihmën pa kursim për vëllezërit tanë në Shqipëri, andaj edhe ne jemi të gatshëm t’i ndihmojmë popullin tonë mik me të gjitha mundësitë që i kemi në dispozicion”, është shprehur Gashi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Koreja e Veriut thotë se lansoi një “raketë hipersonike” të re

Koreja e Veriut ka pohuar se ka testuar me sukses një raketë…

Aksion kundër kontrabandës në veri të Mitrovicës dhe në Shtërpcë

Policia e Kosovës në veri të Mitrovicës dhe në Shtërpcë është duke…

​Kamberi: Na duhen edhe 300 vota për të fituar një mandat në Kuvendin e Serbisë

Shaimp Kamberi tha se ende ka mbetur dhe 1% e votave që…

Zelensky pret “lajme të mira” nga partnerët perëndimor sa i përket asistencës ushtarake

BOTË / EVROPA Zelensky pret “lajme të mira” nga partnerët perëndimor sa…

Mbretëria e Bashkuar ia bën ‘bllok’ Rusisë – merr vendimin për ndalimin total të anijeve ruse në portet britanike

Sekretari i Transportit në Mbretërinë e Bashkuar, Grant Shapps, ka njoftuar një…