Pershendetje per të gjithë shqiptarët kudo qe ndodhen.
Ne,Gardianët e Kombit ju urojmë një fushatë të qetë elektorale.
Duke marrur parasysh gjendjen e mjeruar të Kombit tonë në pergjithsi,vuajtjet e mjerimet po rriten edhe më shumë nga pa pergjegjsia e politikave të gabuara.Tokat tona që i lamë me gjak,po zbrazen çdo ditë e më shumë.Të rinjët tonë po ikin,duke boshadisur Iliridën tonë.
Hallet dhe lufta per mbijetesë,po i detyron që të marrin rrugët e botës.Ne si grup i vendosur ne mbrojtje të trojeve tona shqiptare,ju bejmë thirrje popullit që të bëj fushatë të qetë dhe të vendosin vet për fatin e tyre.
Ne Gardianët nuk do të bëjmë thirrje publike se cila parti duhet votuar.E dijmë té gjithë që secila parti politike,ka njerëz të pergjegjshëm dhe të papergjegjshëm.Çdo parti ka platformat e veta duke perfshirë të mirat dhe të metat.Per ne është me rendesi të jet një fushatë e qetë dhe demokratike duke u respektuar vullneti i popullit.Nuk duhet harruar se Kosova êshtë e vogël për tu ndarë në copëza.Gjithashtu nuk duhet harruar se Sërbisë nuk i mjafton vetëm taksa.
Mos harroni se cilado parti që e merr drejtimin e shtetit,duhet të merret seriozisht me shqiptarët në Iliridë dhe në pjesët tjera ku quhemi pakicë.Politika e të gjithë shqiptarêve duhet bashkuar që të avancohen të drejtat e Kombit në pergjithsi.
Lavdia ju takon dëshmorëve.

Rroftë e qoftë gjithmonë Shqipja jonë.

Me respekt dhe shpresë per ditë më të mira-
Gardianët e Kombit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…