Forcës së Sigurisë së Kosovës i janë shtuar edhe dy nënoficerë pas shkollimit në Turqi.

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka bërë të ditur se dy nënoficerët, Arben Kasumi dhe Besnik Ukshini kanë diplomuar me sukses të lartë në mesin e 96 kolegëve tjerë turk.

“Shtohet numri i nënoficerëve profesionist nga shkollat specialistike të vendeve partnere. Në Shkollën e lartë të Nënoficerëve në Republikën e Turqisë, dje dy nënoficerët tanë, rreshter shtabor Arben Kasumi dhe rreshter Besnik Ukshini diplomuan me sukses të lartë, në mesin e 96 kolegëve tjerë turq dhe vendeve tjera pjesëmarrëse”.

“Mirënjohje për forcat turke për mundësinë e dhënë dhe urime për nënoficerët tanë. Vazhdojmë drejtë sukseseve të reja!”, ka shkruar Mehaj në Facebook.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Oda e Afarizmit të Kosovës kundërshton moratoriumin e propozuar nga ministri Aliu

Oda e Afarizmit të Kosovës është shprehur kundër moratoriumit të propozuar nga…

Mbi 33 mijë raste aktive me Covid-19 në Kosovë

33 mijë e 952 raste aktive me COVID-19 janë aktualisht në Kosovë.…

Qeveria sot mbanë seancë përmes internet komunikimit

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot do të mbaj një…

Droni kamikaz i ushtrisë ukrainase i vërsulet rafinerisë së naftës ruse – objektivi ishte vetëm 150 kilometra larg vijës së frontit

Një dron kamikaz i ushtrisë ukrainase kishte për cak rafinerinë ruse në…

Ukrainasit pretendojnë se pritet të ndodhin betejat më të mëdha kundër rusëve

Oleksiy Danilov, Sekretar i Këshillit të Sigurisë Kombëtare dhe Mbrojtjes së Ukrainës,…