Një burrë ka sulmuar me sëpatë personat që po bënin pazar në një supermarket në Jearumont, Francë, në kufirin belg.

Burri sulmoi dhe plagosi rëndë dy persona në një supermarket Lidl dhe më pas përdori armën për ta lënduar veten, raporton Expresss.co.

Sipas La Voix Du Nord, sulmuesi gjithashtu besohet të jetë “i plagosur rëndë” dhe është transportuar në qendrën spitalore të Maubeuge.

Dymbëdhjetë persona, përfshirë katër fëmijë, ishin të pranishëm në dyqan në momentin e incidentit.

Ky është sulmi i dytë në Evropë këtë javë, pasi një burrë hapi zjarr gjatë një takimi të bashkëpronësisë në Romë, duke vrarë tre persona dhe duke plagosur të tjerë.

“Të shtënat ndodhën në një zonë të mbyllur në natyrë të lokalit, të quajtur “Il Posto Giusto” ose “Vendi i duhur”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Videoja që po bën xhiron e botës

Një objekt misterioz në qiell duke fluturuar që është filmuar gjatë paradës…

Karantinat shtetërore janë të sigurta dhe kontrollohen rreptësisht

Karantinat shtetërore janë të sigurta dhe rreptësisht të kontrolluara. Objektet i siguron…

Izet Mexhiti zgjidhet kryetar i degës së BDI në Çair

Në Kuvendin Zgjedhor të BDI në Çair, Mexhiti ishte kandidat i vetëm…

Shaqir Fetai i vonshëm

Kohë më parë, Levizja Myslimane për Reforma në BFI,  bëri publike përgjumjen…

Turqia thotë se Finlanda dhe Suedia akoma nuk i kanë përmbushur detyrimet për NATO

Ministri i Jashtëm i Turqisë tha të enjten se Suedia dhe Finlanda…