Prokurori për anti-terrorizëm në Francë ka hapur tre hetime mbi krimet e mundshme të luftës  të kryera në Ukrainë, lidhur me aktet kundër shtetasve francezë atje që nga pushtimi rus.

Në një deklaratë, prokurori tha se po heton krimet e mundshme të kryera në qytetet ukrainase të Mariupol, Gostomel dhe Chernihiv midis 24 shkurtit dhe 16 marsit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Vritet një tjetër gjeneral rus

Një anëtar i ushtrisë ruse është vrarë në Chernobayevka pas një sulmi…

Arrestimi i pesë personave për terrorizëm, policia konfiskon arsenal armësh

“Ky aksion është në vazhdën e veprimeve të ndërmarra dje me datë…

Kreu i Kuvendit çek në mes të Beogradit: Mos prisni ta tërheqim njohjen për Kosovën

Kreu i Dhomës së Përfaqësuesve në Çeki, Radek Vondraçek, ka thënë se…

Banka Qendrore Evropiane ”vepron” për të ndihmuar eurozonën

Normat e interesit në eurozonë nuk do të rriten deri në vitin…

Çfarë bën Zorica derisa Zaev flet në Kombet e Bashkuara (VIDEO)

Derisa kryeministri Zoran Zaev ka mbajtur fjalimin e tij para përfaqësuesve të…