Organizata e Traktatit të Atlantikut Verior – NATO, ka bërë të ditur se kjo javë ishte e ngarkuar në aspektin e fushës ajrore.

“Forcat mbrojtëse ajrore dhe raketore të NATO-s nga Franca, Çekia, Holanda e Gjermania kryen spektrin e plotë të operacioneve ajrore, duke siguruar vigjilencë dhe gatishmëri në Evropën Lindore”, thuhet në një postim në Twitter të aleancës.

Kujtojmë se pas agresionit rus në Ukrainë, Kremlini ka kërcënuar Finlandën dhe Suedinë, nëse ato tëntojnë të bëhen pjesë e NATO-s me pasoja të rënda ushtarake e politike.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Franca regjistroi 70 raste të reja me coronavirus në shkolla, një javë pas rihapjes së tyre

Franca ka regjistruar 70 raste të reja me COVID-19 në shkolla, të…

Kurti sot viziton selinë e NATO-s në Bruksel

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti do të vizitojë selinë e NATO-së të…

Disa nga deputetët e LDK-së nuk do ta votojnë Qeverinë Hoti?

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), edhe pse ka kërkuar nga Kuvendi i…

Ndizen protestat Hong Kong, policia përdor gazin lotsjellës

Në Hong Kong kanë vazhduar edhe sot protestat. Policia ka përdorur gazin…

Videoja që po bën xhiron e botës

Një objekt misterioz në qiell duke fluturuar që është filmuar gjatë paradës…