Sot ka nisur Epopeja e UÇK-së, e cila i kushtohet rënies heroike të familjes Jashari më 5-6 dhe 7 mars 1998.

Magazina.al, ka siguruar një fotografi të rrallë të heroit Adem Jashari në kohën kur ai ishte në shkollën e mesme.

Në këtë fotografi, Adem Jashari shihet në shoqërinë e shokëve të tij të gjeneratës, Jetullah Gecin, Enver Gecin dhe Ragip Xanin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Albin Kurti në FAZ: Marrëveshjet e arritura “me forcë dhe kërcënime” nuk kanë vlerë

Pjesë nga editoriali i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në gazetën konservatore…

111 raste të reja, 2 të vdekur gjatë 24 orëve në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut po vijon trendi i njejtë i të infektuarëve…

Përfundon debati për ligjin e regjistrimit, përplasje për kategorizimin e qytetarëve

Kuvendi as sot nuk arriti ta miratojë propozim-Ligjin për Regjistrimin e Popullsisë.…

Kurti: Qytetarët duan një shtet demokratik

“Demokracia ka nevojë për qytetarë aktivë dhe të mirë informuar që marrin…

Luftëtari nga Kosova, Ramiz Brahimaj merr fitoren e parë në UFC – e lë pa ndenja kundërshtarin e tij

Luftëtari nga Kosova, Ramiz Brahimaj mori fitoren e tij të parë në…