Forcat ruse po vazhdojnë të pësojnë humbje të njëpasnjëshme gjatë pushtimit të Ukrainës.

Së fundi është publikuar një video në rrjetet sociale edhe të një aksioni të suksesshëm ushtrisë ukrainase.

Garda Kombëtare e Ukrainës publikoi pamjet e shpërthimit të depos së municionit të rusëve në Kharkiv.

Nuk dihet se sa dëme ushtarake kanë pësuar rusët, por raportohet se kishte edhe pajisje të tjera ushtarake.

Kujtojmë se pas një serie humbjesh në Ukrainë, presidenti rus, Vladimir Putin e bëri gjeneral të ushtrisë udhëheqësin çeçen, Ramzan Kadyrov.

Emërimi i Kadyrov në gradë erdhi pasi ushtria ukrainase zmbrapsi forcat e Moskës në zonat që Kremlini i shpalli si “ruse përgjithmonë”. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ndihmës Sekretarja amerikane për Çështje Europiane viziton Kosovën

Ndihmës Sekretarja për Byronë e Çështjeve Evropiane dhe Euroaziatike Karen Donfried do të udhëtojë…

Këto janë disa nga marrëveshjet Kosovë – Shqipëri që pritet të nënshkruhen në mbledhjen e dy qeverive të premten

Të premten e 26 nëntorit në Elbasan pritet të mbahet mbledhja e…

Stuhia hapësinore shkatërron 40 satelitë Starlink të Elon Musk

SpaceX ka humbur dhjetëra satelitë pasi ata u goditën nga një stuhi…

Për çka u shpall fajtor Nasim Haradinaj nga Gjykata Speciale?

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës…

KBR: Lëvizje e lirë dhe njohje e diplomave mes vendeve të Ballkanit Perëndimor

Ministrat e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor nënshkruan të premten një marrëveshje…