Ushtarët ukrainas po vazhdojnë aksionet e tyre kundër sulmuese ndaj forcave ruse.

Në rrjetet sociale janë shfaqur pamjet e minimit të një ure strategjike në lindje të Ukrainës, raporton theguardian.

Në fakt, luftëtarët e Gardës Kombëtare dhe Forcave të Sigurisë Speciale të Ukrainës hodhën në erë një urë në rajonin e Luhanskit.

Raportohet se në këtë formë është parandaluar një sulm nga pushtuesit rus në Severodonetsk dhe Lysychansk.

Ndryshe, sot forcat ukrainase kanë përdorur raketat britanike Brimstone, për të shkatërruar tanket ruse.

Pamjet e filmuara nga ajri me dron, shfaqin dy raketa që godasin mjetet ushtarake ruse.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

NATO: Rusia të ndalë lëvizjet e trupave rreth Ukrainës

Në kuartierin qendror të NATO-s zhvillohen mbledhje krize, sepse Rusia po grumbullon…

Policja zvicerane që plagosi kosovarin del para gjyqit, kaq mund të dënohet

Një police kantonale po përgjigjet para Gjykatës së Lartë (kantonale) të Cyrihut…

Republikanët kundër Trumpit: Nuk mund të shtyhen zgjedhjet presidenciale amerikane

Disa prej republikanëve kanë hedhur poshtë sugjerimin e Donald Trumpit për shtyrjen…

Digjet një autobus i Novi Pazarit në Kaçanik, nuk ka të lënduar

Një autobus i Novi Pazarit është përfshirë nga flakët në magjistralen Hani…

Mijëra njerëz largohen nga ishulli grek pasi zjarret po kërcënojnë shtëpitë e tyre

Mijëra njerëz në ishullin Evia të Greqisë janë evakuuar, pasi zjarret kanë…