Guvernatori i Kharkiv ka njoftuar se trupat që mbrojnë rajonin ukrainas kanë arritur në kufirin shtetëror me Rusinë.

Kjo vjen pas një video të publikuar nga Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës që supozohet se tregon trupat ukrainase që mbërrijnë në kufirin që ndan të dy vendet.

Siç raportohet nga Dominic Waghorn i Sky News, ushtarët ukrainas kanë mbrojtur me sukses Kharkivin nga forcat e Vladimir Putinit për më shumë se 80 ditë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Panovski: Maqedonia e Veriut është larg listës së kuqe, kritike do të jetë pjesa e dytë e muajit gusht

Përkundër faktit se numri i të infektuarve me coronavirus po rritet nga…

Aktakuzë kundër Stevço Jakimovskit dhe 10 personave tjerë

Pas procedurës gjithëpërfshirëse hetimore, Prokurori publik kompetent për ndjekje të krimit të…

Japoni, 6 të vdekur nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës

Të paktën 6 persona kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjeve dhe…

Turqia kërkon arrestimin e mafiozit që përfshin në krime aleatët e Erdoganit

Turqia ka lëshuar një urdhër të ri arrestimi për një bos të…

Lëvizja BESA dhe Aleanca: Jemi më të bashkuar se kurrë, do të dalim fitimtarë edhe në zgjedhjet e ardhshme

Zërat për ndërprerje të gjoja çdo bashkëpunim me partinë e Ziadin Seles,…