Forcat ruse kanë gjuajtur katër raketa Onyx në rajonin e Odesës në jug të Ukrainës, sipas zëdhënësit të administratës ushtarake të këtë rajon, Serhiy Bratchuk.

“Raketat erdhën nga territori i Krimesë, e cila është e pushtuar përkohësisht,” tha ai.

Forcat ruse aneksuan ilegalisht Gadishullin e Krimesë në vitin 2014.

Bratchuk nuk dha detaje se cilat pjesë ishin goditur nga raketat.

Bregdeti i Detit të Zi në pjesën e Ukrainës ka pasur një rritje të konsiderueshme të sulmeve me raketa nga forcat ruse ditët e fundit, shkruan CNN.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kohë për lutje e bamirësi

“…Ai e di se disa prej jush do të jenë të sëmurë,…

Shtohen tensionet në kufirin ukrainas, Turqia del kundër Rusisë, SHBA kërcënime të vazhdueshme Moskës

Tensionet në mes të Ukrainës dhe Rusisë janë përshkallëzuar dhe shkak për…

Gerxhikov: Republika e Maqedonisë së Veriut duhet t’i plotësojë obligimet e saj nga Marrëveshja për fqinjësi dhe bashkëpunim

Kandidati për president në zgjedhjet e ardhshme në Republikën e Bullgarisë, profesori…

Kurti uron Ramën: Kosova nuk mundet pa Shqipërinë, e Shqipëria nuk mundet pa Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama…

Sezoni turistik, Rama: Abuzuesit të lirojnë hapësirat që nuk iu takojnë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, tha se personat që kanë zënë hapësira…