Sipas Shërbimit Shtetëror të Emergjencave të Ukrainës, një spital për fëmijë në rajonin e Luhanskut është shënjestruar nga forcat ruse.

Shtatë fëmijë dhe 15 të rritur, përfshirë mjekë u evakuuan nga spitali pasi çatia mori flakë. Spitali është në qytetin e Severodonetsk, në rajonin Luhansk të Ukrainës lindore.

Nuk është hera e parë që forcat ruse kanë në shënjestër spitalet ukrainase. Më herët, u bombardua një maternitet në Mariupol.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Trump tërhiqet nga ideja për vendosjen e Nju Jorkut në karantinë

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se zbatimi i masës së karantinës…

Gërvalla: Kosova e kupton mirë se ku po kalon Ukraina

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka përgëzuar EULEX-in…

Zëdhënësi i UÇK’së në burg, ndërkohë zëdhënësi i Millosheviqit president”

Njëri nga komandantët e UÇK-së, aktualisht deputet i Kuvendit të Kosovës dhe…

Erdogan takohet me Bidenin në margjinat e Samitit të Liderëve të G20 në Indonezi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka zhvilluar një takim me homologun…

Tre atentate të dështuara ndaj Kurtit

Kryeministri: Synimi ishte të destabilizohej vend Kryeministri Albin Kurti flet për herë…