Një gazetar dhe një vajzë nëntëvjeçare janë qëlluar për vdekje pranë Orlandos, afër një skene krimi që ngjau orë më parë.

Një gazetar tjetër dhe nëna e vajzës së vrarë kanë pësuar lëndime prej të shtënave nga i njëjti i dyshuar, që akuzohet edhe për vrasje të tjera, ka njoftuar policia.

13 gazetarë ishin duke e mbuluar ngjarjen derisa i dyshuari ishte kthyer përsëri. Nuk dihet nëse ata ishin cak i tij më tej. Ai ka qenë i armatosur në momentin e arrestimit dhe që nuk ka qenë aspak bashkëpunues me policinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Putin “është çmendur”, BBC: Mund ta shtypë butonin vërtet! Lufta e Tretë në prag!

Sa herë bota mendon, “Jo, Putini s`mund të shkojë deri këtu, s`mund…

Serbët e veriut thërrasin protestë për të enjten

Ai që po quhet “shtabi i krizës së popullit serb nga veriu…

Prokuroria e Hagës dorëzon aktakuzën e ndryshuar ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit e Selimit

Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë, kanë njoftuar se bazuar në…

BE-ja e shqetësuar për investimet kineze në Ballkan

Investimet nga Kina në disa shtete të Ballkanit Perëndimor nxisin shqetësim në…

Familja e Malcolm X padisin FBI, CIA, NYPD për vdekjen e tij

Vajza e aktivistit të vrarë të të drejtave civile me ngjyrë, Malcolm…