Florian Marku ka fituar meçin kundër boksierit nga Sllovakia, Ivan Godor, të shtunën mbrëma.

Luftëtari dhe boksieri nga Peja triumfoi ndaj kundërshtarit, i cili kishte një bilanc prej 20 fitoreve dhe 66 humbjeve shkruan Insport.

Edhe ashtu pritej triumfi i Markut, i cili e nokautoi tri herë kundërshtarin, derisa eventualisht fitoi pas vetëm rundit të dytë.

Meçi parshihej të zgjaste katër runde, por Markut i mjaftuan vetëm dy ta sigurojë fitoren.

Gjyqtari ndërpreu meçin në rundin e dytë, pasi Godor u nokautua plot tri herë brenda një periudhe të shkurtër.


https://www.youtube.com/watch?v=a5wFZlxY8kA&feature=youtu.be

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Mediat turke: E kryer, Vedat Muriqi te Lazio

Lajmet e fundit që vijnë nga Turqia konfirmojnë se sulmuesi i Fenerbahçes,…

18-vjeçarja bën historinë në tenis

Britanikja Emma Raducanu mundi në finalen e US Open, kanadezen Leylah Fernandez…

Habibi i bashkohet Ozilit kundër kinezëve: të mbrojmë vëllezërit

Kampioni i i MMA Habib Nurmagomedov i është bashkuar mesfushorit të Arsenalit…

Tyson Fury tregon pse s’pranon të ndeshet me Joshuan në Angli

Tyson Fury ka insistuar se ai do të pranojë të zhvillojë meç…

Challandes ankohet për mungesat: Kemi lojtarë të rëndësishëm që janë të lënduar ose nuk kanë udhëtuar

Kosova do të luajë përballet Gjeorgjisë nesër nga ora 18:00 në kuadër…