FJALA kujton dhe nderon viktimat e masakrës së Reçakut, që dëshmuan terrorin dhe gjenocidin e Serbisë në Kosovë.
Kjo masakër ndaj njerëzve të pafajshëm zgjoj ndërgjegjen dhe vetëdijën ndërkombëtare që më pas filluan sulmet kundër caqeve ushtarake të Serbisë.

FJALA kujton dhe nderon viktimat e Reçakut ndërsa i bën thirrjeve institucioneve të drejtësisë në Kosovë dhe në nivel ndërkombëtar që të ndjekin dhe nxjerrin para drejtësisë ata që kryen këtë masakër dhe shumë masakra të tjera në Kosovë.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0264RQ9C4rtmZ9GeuNhR3qm7jSq6DVSLEsYLQ81NL6ATgNqA6tmhur6sEPAiJmCaKkl&id=100044540315257&mibextid=Nif5oz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

40 vjeçari nga Shkupi vret nënën dhe gjyshen

Një 40 vjeçar nga Shkupi me iniciale J.M. dyshohet se gjatë ditës…

Finlanda dhe Suedia mund të aplikojnë për t’u anëtarësuar në NATO këtë verë – pavarësisht kërcënimeve të Putinit

Suedia dhe Finlanda pritet të aplikojnë për t’u bashkuar me NATO-n këtë…

Dy të vrarë dhe një i plagosur nga të shtënat në një kishë afër Birmingham, Alabama

Dy persona u vranë dhe një tjetër u plagos të enjten nga…

Blerim Reka flet se a do të kyçet në skenën politike në Maqedoninë e Veriut

Ish-kandidati shqiptar për president në Maqedoninë e Veriut, profesor Blerim Reka ka…

BE-ja paralajmëron pasoja nëse Dodiku vazhdon t’i qëndrojë afër presidentit rus

Bashkimi Evropian ka dënuar vendimin e Republikës Sërpska të Bosnje e Hercegovinës…