Janë përmbyllur takimet e para të Europa League ku kanë fituar Roma, Manchester United e Villareal, ndërsa Arsenali në shtëpi ka zhgënjyer më barazim kundër Slavia Prague.

Përkundër golit të pësuar në pjesën e parë nga Ajax, Roma ka arritur të fitoj ndeshjen me golat e Pellegrini dhe Ibanez në minutën e 87 për ta siguruar një fitore shumë të rëndësishme për të vazhduar tutje në fazën tjetër.

Arsenal  nuk ka arritur që të mbajë epërsinë prëej një goli si vendas kundër Slavia Prague të cilët në minutën e 94 arritën që t’i barazojnë shifrat në 1-1.

Ndërsa Manchester United ka arritur të marrë një rezultat të kënaqshëm përballë ekipit spanjoll, Granda ku fito si mysafir 0-2 me golat e Rafshord dhe Bruno Frenandes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Nuk e goditi kundërshtarin në këmbën e lënduar: Rrëfimi për Mohamed Ali Rashwan, xhudistin që e ‘fali’ medaljen e artë olimpike

Së fundmi një video e shpërndarë me të madhe në internet ka…

Borussia Dortmundi e mposhti Bayern Munichun (VIDEO)

Dortmundi i është hakmarrë Bayern Munichut për sezonin e kaluar të Bundesligës,…

Florian Marku – Godor, meçi mbyllet menjëherë pas rundit të dytë (VIDEO)

Florian Marku ka fituar meçin kundër boksierit nga Sllovakia, Ivan Godor, të…

Gjasat e Messit dhe Van Dijkut për ta fituar Topin e Artë

ESPN raporton se pas fitores së Holandës në gjysmëfinale të Ligës së…

Khabib Nurmagomedov para perballjes me Dustin Poirer (VIDEO)

Përballja mes Nurmagomedov dhe Poirer do të zhvillohet me 07 shtator në…