Qendra për kontroll të pikëpagesave dhe rrugëve, përmes së cilës bëhet monitorimi i të gjitha stacioneve për pagesë, si dhe rregullimi i komunikacionit në rrjetin e autostradave në vend, do të hapet zyrtarisht sot në pikëpagesën Petrovec.

Në hapjen, siç paralajmërohet, do të marrin pjesë kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev , ministri i Transportit dhe Lidhjeve Goran Sugarevski dhe drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Zoran Kitanov.

Qendra është pjesë e projektit për modernizimin e rrugëve dhe është investim prej rreth 18,6 milionë euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…