Është lëvizur kamioni i parë i barrikadave në veri të vendit.

Kamioni në fjalë ka qenë në lagjen e Boshnjakëve, ndërsa ka qenë i parkuar anash rrugës – pra s’ka qenë pjesë direkte e bllokimit të rrugës.

Ndërkaq ende nuk kanë lëvizur kamionët kryesorë që e kanë bllokuar rrugën.

Sot është liruar për qarkullim pika kufitare në Merdare, e cila u bllokua dy ditë më parë në pjesën serbe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Boris Johnson vizitë të paparalajmëruar në Ukrainë, filmohet në Bucha

Ish-kryeministri britanik Boris Johnson, është duke realizuar një vizitë të paparalajmëruar në…

Scholz, Putinit: Tërhiqi trupat përpara se të fillojnë bisedimet e paqes

Kancelari gjerman Olaf Scholz i bëri thirrje të premten presidentit rus Vladimir…

Anglia dhe BE thonë se sulmet ndaj civilëve në Ukrainë duhet të hetohen si krime lufte

Ministrja e Punëve të Jashtme të Britanisë së Madhe, Liz Truss, ka…

Mediat maqedone: Zbulohet lidhja e kryeministrit Zaev me ndërtuesit e Spitalit Modular që u dogj në Tetovë

Qendrat spitalore për Covid si ajo që u dogj mbrëmë në Tetovë…

Motivi i Putin, t’i rikthejë Rusisë lavdinë e dikurshme”

Presidenti rus Vladimir Putin përmbysi dekada të paqes dhe qëndrueshmërisë në Evropë…