Këshilltari i presidentit të Ukrainës, Mykhailo Podolyak ka thënë se bisedimet me Rusinë në Bjellorusi kanë filluar, sipas Reuters.

Takimi do të fokusohet në arritjen e një armëpushimi të menjëhershëm dhe tërheqjen e forcave ruse, tha në një deklaratë më herët presidenca ukrainase, shkruan skynews.

Delegacioni, i cili mbërriti në rajonin e Gomelit me helikopter, përfshin edhe ministrin ukrainas të mbrojtjes Oleksii Reznikov.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kush burgos Mijallkovin dënohet, kush burgos shqiptarët shpërblehet

Të dyja ishin kolege në ish Prokurorinë Speciale Publike dhe të dyja…

“Bombat” nuk zbuluan asgjë për “Monstrën”

Gjashtë vjet më parë, Deutsche Welle transmetoi një deklaratë të opozitarit të…

Shkup, dy pjesëtarë të ushtrisë infektohen me koronavirus

Ministria e Mbrojtjes njofton se dy pjesëtarë të Ushtrisë kanë rezultuar pozitiv…

30 ditë paraburgim për pesë të arrestuarit pas aksionit kundër kontrabandës në veri

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti Special u ka caktuar 30 ditë…

Britania ngrin asetet e Roman Abramovich

Roman Abramovich – Chelsea – 12.5 miliardë euro pasuri Qeveria e Britanisë…