Në kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski, filloi mbledhja e Këshillit të Sigurisë ku do të shqyrtohet propozimi i modifikuar i presidencës franceze me BE-në për fillimin e negociatave të Republikës së Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian
Në mbledhje krahas anëtarëve të Këshillit të Sigurisë do të marrë pjesë edhe zëvendëskryeministri për Çështje evropiane, Bojan Mariçiq.

Pas takimit të seancës së Këshillit të Sigurisë, është paraparë deklaratë e presidentit Stevo Pendarovski, kumtoi shërbimi për shtyp i shefit të shtetit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

​Lajçak: Me Osmanin u dakorduam të përshpejtohet puna për zbardhjen e fatit të të pagjeturve

Emisari special i BE-së Miroslav Lajçak, ka folur pas takimit me presidenten…

PDSH-ja kërkon orë policore 24 orëshe dhe vetëm një orë kohë për furnizime

Orë të mundshme maksimale të vendosen si orë policore në dy javët…

Kapet me armatim dhe municion, arrestohet 39-vjeçari nga Kondova

Sot rreth orsës 00:30 pas mesnatës në rrugën “Novo Projektuar” në zonën…

Mariupolit: Nuk kemi zgjidhje tjetër përveç se të fillojmë evakuimin

Kryetari i qytetit ukrainas Mariupol, Vadym Boichenko, ka dhënë një deklaratë prekëse…

Arrestohet një ish zyrtar i Komunës së Prishtinës – dyshohet për keqpërdorim të pozitës zyrtare

Policia ka arrestuar një ish zyrtar të Kuvendit Komunal në Prishtinë, i…