Pika e vaksinimit “Boris Trajkovski” do të mbyllet në gusht dhe vaksinimi do të vazhdojë vetëm në pikat e vaksinimit, tha Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce. Siç shpjegoi ai, qendrat mjekësore tashmë mund të shërbejnë vetë nevojat për vaksinim pa pasur më nevojë për një qendër të tillë.

“Në gusht, ne do të vazhdojmë me vaksinimin në pikat e kontrollit brenda qendrave shëndetësore. I gjithë procesi do të zhvillohet në qendrat shëndetësore dhe vaksinimin në terren”, tha Filipce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…