Fejzi Aziri në fjalën e tij ka thënë se ky aktvendim është sjellë në emër të Fatime Fetait, ngase është ashtu siç ka kërkuar.

Ai ka kërkuar që prokurori publik Lubomir Joveski dhe prokurorja për krim të organizuar Villma Ruskovska ta vizitojnë atë në burgun e Shutkës, ose ta ftojnë, në mënyrë që tua dorëzoj argumentet dhe faktet mbi atë se kush është organizator, ekzekutues i vrasjes së pesëfishtë në liqenin e Smillkovës.

“Paraburgimi më është caktuar edhe herën e kaluar ngase është ditur se do të ndryshojë nenin nga aktakuza. Unë nuk kam ikur asnjëherë dhe nuk do ta bëj. Por i bëj thirrje Prokurorit Publik, Lubomir Joveski, Villma Rusovskën, të më vizitojnë në burgun e Shutkës, që t’i jap dëshmi për porositësit e vrasjes, ndihmuesit me emra dhe mbiemra me fakte. Nëse nuk më vizitojnë në 10 ditët e ardhshme, unë do të jap në opinion këto fakte edhe ambasadave të huaja edhe bashkësisë ndërkombëtare, që të shihet se kush është porositësi, kush është ekzekutori i kësaj vrasje”, ka deklaruar Aziri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…