Prokurorja Speciale, Fatime Fetai tha se sot ka qenë e njoftuar se ka urdhër për kontrollin e të gjithë të punësuarëve në Prokurorinë Publike Speciale.>

Ajo theksoi për TV24 se në hyrje të godinës së prokurorisë është ndaluar nga një polic, që është thirrur në urdhërin e kryeprokurores Katica Janeva, se të gjithë të punësuarit duhet të kontrollohen para se të hyjnë dhe të dalin.

Fetai ka theksuar se ka kundërshtuar këtë urdhër. “Unë jam prokurore në këtë institucion tanimë katër vite dhe jo e dyshuar që dikush të më kontrollojë në çdo hyrje dalje”, theksoi Fetai, duke shtuar se një rast i ngjajshëm i ka ndodhur edhe një të punësuare tjetër.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…