Donjeta Sadiku ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm.

Boksierja kosovare ka arritur të siguroj medalje botërore në boks për Kosovën.

Boksierja jonë mundi Ëu Shih-yi të Taipeit, në çerekfinalen e kategorisë -60 kg.

Sadiku do t’i sjell medaljen e parë botërore Kosovës nga sporti i boksit, grupmosha për seniore.

Njoftimi i plotë nga KOK:

HISTORIKE: DONJETA SADIKU I SIGURON KOSOVËS MEDALJE BOTËRORE NË BOKS

Arritje madhështore. Donjeta Sadiku ka siguruar medaljen botërore në Kampionatin Botëror të Boksit, që po mbahet në Stamboll të Turqisë.

Boksierja jonë mundi Ëu Shih-yi të Taipeit, në çerekfinalen e kategorisë -60 kg.

Sadiku do t’i sjell medaljen e parë botërore Kosovës nga sporti i boksit, grupmosha për seniore.

I urojmë shumë fat dhe suksese në rrugën drejt medaljes së artë.

Krenar me ty!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Fiton Roma e Manchesteri, zhgënjen Arsenali

Janë përmbyllur takimet e para të Europa League ku kanë fituar Roma,…

Operacioni fshesa te Real Madridi, këta janë pesë lojtarët e parë që do të largohen

Shumë ndryshime pritet të ketë te Real Madridi për edicionin e ardhshëm,…

Përditësohet ranglista botërore e xhudos: Krasniqi e Gjakova pushtojnë vendet e para

Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi po e përmbyllin këtë vit me një…

Gjasat e Messit dhe Van Dijkut për ta fituar Topin e Artë

ESPN raporton se pas fitores së Holandës në gjysmëfinale të Ligës së…

Renditja e re e FIFA-s – Kosova ngritët pesë pozita, Shqipëria bie tri vende

FIFA ka publikuar ranglistën për ekipet kombëtare, ku Kosova ka pasur ndrysim…