Familja e zëdhënësit të Kremlinit, Dmitry Peskov, është sanksionuar nga qeveria amerikane.

Kjo është pjesë e një raundi të ri kufizimesh të vendosura nga Uashingtoni ndaj oligarkëve dhe elitave ruse, shkruan Skynews.

Të prekurit përfshijnë gjithashtu 10 personat që përbëjnë bordin e VTB Bank dhe 12 anëtarë të Dumës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Snajperi ukrainas ekzekuton gjeneralin rus

Veç humbjeve të mëdha të raportuara nga radhët e ushtarëve rusë, të…

Kurti – Opozitës: Serbia po më godet mua për shkak të kompromiseve tuaja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Kosova në tryeza s’ka…

Publikohet programi i Qeverisë Kurti

Është publikuar Programi i Qeverisë 2021-2025. Ky program ka gjithsejt 60 faqe.…

Derisa çdo ditë regjistron bashkësi të reja islame, gjykata sërish refuzoi regjistrimin e “Kishës së Vranishkovskit”

Gjykata e Apelit në Shkup e ka refuzuar ankesën e Arqipeshkvisë Ortodokse…

Euro dixhitale po vjen, çfarë do të thotë saktësisht kjo për Evropën

Banka Qendrore Evropiane (BQE) po bën përparim në përpjekjet e saj për…