Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl, ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në Kosovë me Listën Serbe e cila ka paralajmëruar largim nga institucionet e Republikës së Kosovës.

Në një postim në Twitter, Mandl e ka pyetur presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, se pse çdo herë është flet vetëm për përshkallëzim dhe shkatërrim.

“Pse jeni gjithmonë për përshkallëzim dhe shkatërrim, president Vuçiq? Pse Serbia nuk tërhiqet nga të gjitha lidhjet me Putinin dhe Rusinë? Pse e kërcënoni fqinjin tuaj vazhdimisht? A nuk nxirrni absolutisht asgjë nga mësimet që i ofron historia?”, ka pyetur Mandl, derisa e ka shpërndarë cicërimën e presidentes Vjosa Osmani, në të cilën është deklaruar për veprimet e sotme të Listës Serbe.

Kërcënimi i Listës Serbe me largim nga institucionet vjen pas çështjes së targave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kapet drogë në vlerë të 250.000 eurove! Për 2.500 euro, shkupjani ishte angazhuar për transport

Policia gjatë mbrëmjes së djeshme ka kapur rreth 67 kg marihuanë në…

Matthew Palmer, Përfaqësues i Posaçëm për Ballkanin Perëndimor

Sekretari i Shtetit ka emëruar Zëvendës Ndihmës Sekretarin Matthew Palmer si Përfaqësuesin…

Dhëndri i Jelcinit jep dorëheqje nga roli i tij si këshilltar i Vladimir Putinit

Valentin Yumashev, dhëndri i ish-udhëheqësit rus Boris Jelcin, i cili ndihmoi Vladimir…

Lindja e Brazilit u godit nga përmbytjet pasi dy diga u shkatërruan nga reshjet e dendura të shiut

Më shumë se 60 zona në shtetin brazilian të Bahia u goditën…

Policia jep detaje për rrahjen e tri vajzave në Prishtinë, arrestohet edhe një person

Është arrestuar edhe një person i përfshirë në rastin e rrahjes së…