Shefi i EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark, ka dënuar sulmin mbi dy të rinj serbë në Shtërpcë, sulm të cilin e cilësoi si të pakuptimtë.

Ai tha EULEX-i e përgëzon Policinë e Kosovës për reagimin e shpejtë dhe arrestimin e një të dyshuari.
“Në përputhje me mandatin e tij, EULEX. do të monitorojë nga afër hetimin dhe çdo procedurë të mëvonshme ligjore në këtë rast të dhunshëm penal”, është shprehur Wigemark.

Tutje, ai tha se lutjet e tij janë me familjet e të lënduarve dhe me komunitetin lokal në Shtërpcë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Emmerson: Nuk pati politikë te UÇK për t’i sulmuar civilët, e dëshmuan dy gjyqe ndërkombëtare

Avokati i ish-kryeparlamentarit, Kadri Veseli, Ben Emmerson, ka thënë sot në seancën…

Në Durrës nis stërvitja e madhe ushtarake e NATO-s, “Defender Europe 21”

Në portin e Durrësit ka nisur sot “Defender Europe 21”, një stërvitje…

Mbrojtja e Thaçit dhe Veselit listojnë padrejtësitë që iu bënë me rëndimin e akuzave: ”Shkelje e të drejtave”

Rëndimi i aktakuzave nga Prokurori i Specializuar ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare…

Osmani: Negociatat janë interes i përbashkët i Maqedonisë së Veriut dhe vendeve anëtare të BE-së

Brifing i hapur i Osmanit me mediat OSMANI:  NEGOCIATAT JANË INTERES I…

OKB-ja dëshiron ta kufizojë shpejtësinë e veturave deri në 100 km/h

Dokumenti i ri i Kombeve të Bashkuara njeh lëvizshmërinë si një të…