I Dërguari i Posaçëm për i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, do ta zhvillojë vizitën e parë zyrtare që prej emërimit në këtë pozitë.

Ai të dielën do të arrijë në Bosnjë dhe Hercegovinë, ku do të zhvillojë një mori takimesh.

Siç raporton Klix.ba, Escobar nuk do të takohet me anëtarin serb të Presidencës së Bosnjës, Milorad Dodik, transmeton Klankosova.tv.

Kjo vizitë e tij lidhet me zhvillimet e fundit në Bosnjë ku ditë më parë u prova që të ndryshohet Ligji për Zgjedhje, veprim të ngjalli reagime të shumta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…