I dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, është takuar sot në Beograd me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Pas këtij takimi, ai ka thënë se pret që dialogu midis Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve, të vazhdojë në mënyrë dinamike dhe konstruktive.

“Kjo është e rëndësishme si për qytetarët, ashtu edhe për paqen, stabilitetin dhe përparimin e përgjithshëm në rajon”, shtoi ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

NATO reagon kundër Rusisë për grumbullimin e trupave pranë Ukrainës

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar të premten se…

Duda Balje: Asociacioni në Kosovë mund të jetë i ngjashëm me Republikën Sërpska

“Bosnja është politikisht jostabile që shumë vite – prej Dejtonit e deri…

Çair, përleshje me armë mes dy eprorëve të policisë

Në objektin hotilerik “Galaksia” në Cari ka pasur një përleshje ku janë…

Bastisje në Shkup, arrestohen dy persona

Gjatë ditës së djeshme policia, sektori për tregti të paligjshme të drogës,…

Kriza në Ukrainë – si duhet NATO t’i përgjigjet Rusisë?

Për muaj të tërë, kambanat e alarmit kanë goditur preokupimin ndërkombëtar me…