Zëvendës Ndihmës Sekretartari Amerikan, Gabriel Escobar dhe emisari special i BE-së për dialogun Kosovë – Sebri, Mirsolav Lajçak, më janar do ta vizitojnë NATO-n.

Dyshja Escobar e Lajçak do të priten nga Zëvendës Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Mircea Geoana.

Sipas njoftimit, Escobar e Lajçak do të marrin pjesë gjithashtu në një takim jozyrtar të Këshillit të Atlantikut të Veriut. Ndërsa, qëllimi i vizitës ende nuk është bërë i ditur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Trump mbledh 34 milionë dollarë për fushatën presidenciale në 3 muaj

Që nga fillimi i vitit ish-presidenti Donald Trump ka mbledhur më shumë se…

Thaçi i shkruan Trumpit, paralajmëron marrëveshje me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një tweet’i në llogarinë e tij,…

Kapja e shtetit në Ballkanin Perëndimor

Një ligj i miratuar në Shqipëri i ka mundësuar kompanisë A.N.K Sh.P.K.,…

MASH merr kompetencat në gjimnazin”Kiril Pejçinoviq” në Tetovë

Ministria e Arsimit dhe Shkencës njofton se Komunës së Tetovës ia merr…

Jamie Shea: Kosova në NATO është e mundshme

Ish-zëdhënësi i NATO-s gjatë periudhës së luftës në Kosovë, Jamie Shea e…