Mbrëmjen e së martës Prizrenin e kanë kapluar erëra të forta.

Televizionet lokale raportojnë për dëmtim të shtyllave elektrike në qytet dhe fshatra, derisa ka edhe ndërprerje të energjisë elektrike.

Disa qytetarë raportojnë për dëmtime të makinave si pasojë e sendeve të forta që ka bartur era.

Ndryshe Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka paralajmëruar se gjatë këtyre ditëve mund të ketë vërshime të lumenjve në disa qytete të Kosovës perëndimore dhe veriore./Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Shaqir Fetai i zhgënjyer nga Hallk Banka

Derisa po kënaqej nëpër Zvicër, Shaqir Fetait i erdhi një ftesë nga…

Osmani kërkon reagim nga BE-ja dhe NATO pas kërcënimit të Vuçiqit për luftë

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq ka paralajmëruar se do të ketë konfliktë…

Anëtarësimet në BE me rregulla të reja, qëllim i vjetër

Komisioni i BE-se dëshiron ta ketë mirë me të gjithë: Edhe të…

Kërkohen hetime ndaj ish-ministrit shqiptar në Maqedoni, Antikorrupsioni thirrje Policisë financiare

Komisioni Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit (KSHPK) dje në seancë i propozoi…

Irlanda zgjedh liderin e ri në periudhën e zhgënjimit me ekonominë

Votuesit irlandezë po zgjedhin kryeministrin e ardhshëm në mes të zhgënjimit me…