Konkurse për punësime gjithandej nga Qeveria, ministritë dhe drejtori ende pa u formuar Qeveria e re që pritet të udhëhiqet nga Dimitar Kovaçevski.

Së fundi janë shpallur 11 vende të reja pune për Qeverinë në disa fusha, përmes Sekretariatit të Përgjithshëm.

Njoftimet u shfaqën dje në ueb faqen e Agjencisë për Administratë. Kërkohen këshilltarë, bashkëpunëtorë, nëpunës, ndërsa pagat janë nga 33 mijë denarë, më e larta deri në 14 mijë e gjysmë denarë, që është më e ulët dhe sigurohet për ata me arsim të ulët.

Portali Faktor.mk pyeti Qeverinë se përse nevojiten gjithë këto punësime të reja, për të cilat shpallen brenda një dite.

Prandaj ata pohojnë se kishin realisht nevojë për këto pranime të reja dhe arsyeja kryesore për këtë ishin luhatjet e stafit.

Ajo që është interesante, Qeveria thekson se këto punësime nuk janë të montuara dhe kushdo që ka interes për këtë shërbim mund të aplikojë.(INA)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…