Publikuesi i materialeve të përgjimeve, Sheqerim Ahmeti i njohur si “El Cheka” përmes profilit të tij në facebook bashkë me miq dhe ish-bashkëluftëtarë të tij i kanë bërë thirrje krerëve të partive opozitare shqiptare Ziadin Selës dhe Bilall Kasamit që ti bashkëngjiten protestës së thirrur më 26 korrik para Qeverisë në Shkup.

Ja thirrja e plotë e shkruar nga profili i El Cheka-s:

“Une si keshill organizativ i protestave bashke me gjitha kshillet që i kemi krijuar në gjithe Maqedonine e veriut i bajm thirje Ziadin Seles dhe BILAll KASAMIT ( Aleancës dhe BESËs) se me datën 26.07.2019 ora 14:00 dita e premte dot mbajme protesta në shkup para Qeverisë së M.V dhe parlamentit .
Ne cdo protest qe do mbajm te jene prezent Bashke me antaret e tyre Dhe mos te heshtin ,Heshtja eshte krim. Protestat jane Kombëtare  Radhen e kane partite të mbeshtesin popullin. Ata të cilët nuk e mbeshtesin nuk jane me Popullin. Cdo proteste jashte kesaj eshte percarje kombetare” ka shkruar El-Cheka në Facebook.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…