El Cheka, nëpërmjet një postimi të fundit në fejsbuk ka sfiduar liderin e BDI-së, Ali Ahmetin, duke i kërkuar një duel për të debatuar në  Skype në lidhje me debatin e fundit që zhvillohet pas publikimit të materialeve të jashtëligjshme të përgjuara, që për gati një muaj tronditën opinionin në Maqedoni.

Në vazhdim teksti i plotë i publikuar nga El Cheka:

“O Ali Ahmeti kur të doj ajo bythe jote hajde live nëpërmjet Skype, por mos i thuj Sadulla Durakut se aj akoma merret me internet explorerin, ende është në 98-ën ai, hajde e bisedojm sy në sy e të tregoj un, si e dërgoje Musli Musliun të blej vota te komuniteti rom, si vinte nipi jot Eshtrefi inspektor policie të blej vota në Tetov ku letërnjoftimet silleshin në Energy Club ne një striptis të shokve tu, të tregoj se si mi dërgoje shoferat e tu tëm sjellin para për mos dëmtimin e shtabeve, të tregoj edhe sa para jepnit për të mos lejuar Selën në Kërçov për ti bër problem, të tregoj si Shaban Ipçja dhe Qerim Halili i detyronin të punsuarit të dalin në votime, të tregoj se si erdhën te shtëpie jote për tju njoftuar se dikush nga njerzit e tu bën sex në zyrat e degës në Kërçov të kujtohet çka the? të tregoj edhe për at femrën që vdisje ta kesh me emër edhe mbiemër bile por edhe foton tua kujtoj më mir, do të tregoj edhe shum gjëra, por a mund të kundërshtosh?
Jam i gatshëm kur të duash, burrat e kan në sy, mos thuaj se nuk më njeh, por thuaj pse më njohte! ”
Çyp çyp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…