El Cheka:

AMBASADORI RUS DHE AI MAQEDON
Duke biseduar për bizneset dhe larjet e parave që i bën gjith këto vite ne mutqedoni,
Mile Janakievski si i bëri milionat, si bashkpunojn me rusët Vmrovcat fshehtas Amerikanve për larjet e parave, investimet Ruse të gjith nëpërmjet pushtetit Bdi-Vmro kan vepruar në Mutqedoni ndërsa shqiptave u merrshin haraç për ndërtimet e bizneseve, ja kush jan pro Rus

A: Urdhero!
B: Zoteri Ambasador, mirëdita!
A: Gjithçka në rregull?!
B: Faleminderit , gjithçka normale…
A: Shkelqyeshëm, zotëri Ambasador ne biseduam te darkojme bashke sot!
B: Po, po ,po….
A: Të themi ne çfare kohe ju konvenon?!
B: Në parim une perfundoj diku nga ora 13 13 e 15 – 13 20 ashtu diçka.
A: Shkelqyeshem
B: Kam takim ne Agjencionin për investim dhe zhvillim, atje ka ndonje problem ne lidhje me investimet Ruse, une sot do e zgjedh kete.
A: Shkelqyeshem , shkelqyeshem atehere ne ora 13:30!
B: Da
A: Ka nje vend te bukur, gjelberim , “Anja” quhet
B: Po po e di
A: Ju e dini , atehere ne 13:30!
B: Ne park gjendet?
A: Po ne park.
B: Atje tano ne Burgen është ftohte, une do ju kisha lutur i zoteri ambasador duke marre parasysh se koha është e nxehte – pa kravate!
A: Po ( haha e kuptoi cfare i thote) mirë, mirë zoteri Ambasador.
B: Mirë!
A: Atehere ne 13:30 une do jem ne vend.
B: Shumë mirë!
A: Gjithe te mira!
B: Gjithe te mira!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…