Blerim Daci është ekzekutuar pasditen e djeshme në Prishtinë në rrethana ende misterioze.

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se Daci ishte si i dyshuar për vrasjen te kalaja në Shkup që ndodhi tre muaj më parë.

Behet e ditur se viktima në Prishtinë ishte i dyshuari kryesor nga organet e Maqedonisë Veriore në hetimet preliminare të vrasjes së dyfishtë në Shkup.

Vrasja kishte ndodhur pranë një shisha bari në ku kishin mbetur të vdekur Jeton Krivanjeva dhe Enes Iseni të njohur ndryshe me nofkat si “Laçi” dhe “Zhilla”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Shefi i NATO-s: Bakhmuti mund të bie për pak ditë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka komentuar në konferencën për…

Qasja e Serbisë ndaj Bjellorusisë dhe negociatat e saj të anëtarësimit në BE

Disa javë pasi Bashkimi Evropian miratoi një deklaratë ku dënonte Bjellorusinë për…

Probleme me kontrollin ajror në Francë, anulohen qindra fluturime në Evropë

Qindra mijëra udhëtarë janë duke u përballur me vonesa ose anulim të…

Ekspert i huaj në krye të Prokurorisë Speciale në Maqedoninë e Veriut?!

Pas skandalit me rastin “Reket” dhe dyshimet për involvimin e kryeprokurores speciale,…

Gjykata e Ukrainës urdhëron arrestimin e ish-presidentit Viktor Yanukovych, që akuzohet për tradhti dhe afërsinë me Putinin

Gjykata e Ukrainës ka urdhëruar arrestimin e ish-presidentit Viktor Yanukovych, i cili…