Rreziku gjithnjë i pranishëm me të cilin përballen organizatat e lajmeve që mbulojnë luftën në Ukrainë është i mirënjohur.

Dhe një filmim i jashtëzakonshëm nga Sky News tregon këtë rrezik në detaje të qarta.

Kryekorrespondenti i transmetuesit, Stuart Ramsay dhe ekipi i tij u sulmuan jashtë Kievit.

Por për mrekulli të gjithë shpëtuan dhe tani raportohet se janë kthyer në mënyrë të sigurt në Mbretërinë e Bashkuar.

Ramsay, i cili u plagos, thotë se ai dhe kolegët e tij ishin “shumë me fat”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Ministria e Shëndetësisë: Mediat të përdorin vetëm informacionet zyrtare prej institucioneve relevante për gjendjen me koronavirusin

Ministria e Shëndetësisë e informon opinionin se për gjendjen me koronavirusin i…

Pfizer dhe Moderna testojnë vaksinat për grupmoshën 5-11 vjeç

Dy prodhuesit e vaksinave, Pfizer dhe Moderna kanë nisur testimet për të…

Rrëzohet aeroplani në Milano, humbin jetën të gjithë personat në bord

Një aeroplan privat me tetë persona në bord është rrëzuar në zonën…

Pazari politik mes Alternativës dhe LSDM-së, më zhgënjeu shumë – thotë Siljanovska

“Aleanca për Shqiptarët edhe në zgjedhje edhe tani, është në opozitë. Ata,…

Disa të vrarë me armë zjarri në Kaliforni

Disa persona kanë mbetur të vrarë nga të shtënat me armë gjatë…