Në mesin e të arrestuarëve në vendkalimin kufitar Tabanoc ka edhe policë shqiptarë. Siç mëson portali Lideri.mk, nga nëntë policët e arrestuar së paku dy janë shqiptarë nga Kumanova dhe rrethina.

Kurse Ministri për Punë të Brendshme, Oliver Spasovski, në një deklaratë për media, theksoi se në aksionin e djeshëm në pikën kufitare “Tabanoc” janë arrestuar 9 persona.
Sipas tij bëhet fjalë për një krye-shef, zëvendës/krye-shef, drejtues turni dhe gjashtë policë.

MPB-ja në koordinim me Prokurorinë Publike për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, mbrëmë zhvilluan aksion të përbashkët në vendkalimin kufitar në Tabanoc.

Për shkak të zhvillimit të aksionit në vendkalimin kufitar, ka pasur ngecje disa-orëshe dhe kolona të gjata të automjeteve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Avokatja e viktimave thotë se Salih Mustafa është përgjegjës për vrasje

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë po dëgjohet deklarata përmbyllëse…

Edhe dy arrestime në Gostivar

Pas arrestimit të 23-vjeçarit, Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar edhe për…

Britani / 3 deputetë pozitivë me koronavirus

Një tjetër deputet britanik ka rezultuar pozitiv ne testin për COVID-19. Pas…

Rrahje në Gostivar, policia qetëson situatën me të shtëna në ajër

Në Gostivar pas mesnate ka pasur rrahje mes dy grupeve, ndërsa përleshja…

Sulmet ndaj Policisë, Kurti: Sulmi i djeshëm ka ardhur nga Serbia

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka reaguar sot pas katër sulmeve që…