Ministria e Shendetësisë në Meksikë konfirmoi rastin e parë me koronavirus në vend. Bëhet fjalë për një burrë 34 vjeç, që pak ditë më parë ishte kthyer nga Italia. Tashmë është shtruar në pavijonin e sëmundjeve respiratore, në spital.

Epidemia është bërë një ndër shqetësimet kryesore në botë, që po përhap panik në popullsi.

Deri tani në të gjithë botën janë regjistruar 83.906 të infektuar me Covid-19, ndërsa numri i viktimave ka shkuar në 2869.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…