Shoqata ekologjike “Eco Guerilla”, nëpërmjet një videoje të shpërndarë sot, ka denoncuar se, në Negotinë kamionët shkarkojnë mbeturina të djegura dhe më pas ngarkojnë dheun, transmeton Portalb.mk.

“Në fshatin Negotinë, Komuna e Vrapçishtit sot banorët kanë denoncuar se kamionët që shihen në video,kanë zbrazur tonelata me mbeturina në një lokacion të fshatit”, thonë nga “Eco Guerilla”.

“Eco Guerilla” u ka bërë thirrje organeve të hetuesisë të hapin hetime të menjëhershme për të parë se kush ndot mjedisin në këtë zonë të Rajonit të Pollogut.

Ata kanë kujtuar se, “Neni 218 i Kodit Penal të RMV parasheh burg për ndotësit e këtillë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…