Një burrë është arrestuar nga njësia anti-terror e Britanisë së Madhe, nën dyshimin se kishte spiunuar për Rusinë.

I dyshuari që është në të 40-at, akuzohet për spiunim në Britani të Madhe – duke shërbyer për Vladimir Putinin, transmeton Telegrafi.

Ai u arrestua nga policia britanike në aeroportin Gatwick të Londrës. Ai po bëhej gati që të largohet nga vendi kur u kap nga forcat e rendit.

Arrestimin e tij e ka konfirmuar edhe Scotland Yard, ku është bërë e ditur se dyshohet për spiunim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Merret vendimi nga Arben Vitia: S’mund të shkoni në dasma pa qenë të vaksinuar

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, dhe përfaqësuesi i Odës së Hotelerisë dhe…

Kurti: Nuk bëjmë dialog me Serbinë pa diskutuar në Kuvend dhe me partitë politike

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk do të ketë…

Tahiri: Vëmendja e Këshillit të Evropës është në Ukrainë, jo në Kosovë

Deputeti nga radhët e AAK-së, Besnik Tahiri, tha se takimi në Komunitetin…

Ministri i Shëndetësisë: Gjermanët do të vaksinohen, do të shërohen ose do të vdesin deri në fund të dimrit

Politikanët në Gjermani po debatojnë për masa të ngjashme me fqinjin e…

Gjermania: Tërheqja e ushtrisë amerikane dobëson NATO-n

Ministrja gjermane e Mbrojtjes Annegret Kramp-Karrenbauer vlerësoi sot se planet e presidentit…