Dy persona u vranë dhe një tjetër u plagos të enjten nga të shtënat në një mbledhje të një grupi të vogël të kishës në një periferi të Birmingham, Alabama.

Sipas policisë, një i dyshuar, i cili nuk u identifikua publikisht, është në paraburgim, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

Ndërkohë i mbijetuari i sulmit është duke u trajtuar në spital.

Të shtënat në kishën në Vestavia Hills u raportuan rreth orës 18:22 sipas kohës lokale.

Sipas kalendarit të kishës, një ngjarje ishte planifikuar në të njëjtën kohë kur ndodhën të shtënat.

Guvernatorja e Alabamas, Kay Ivey, i dërgoi ngushëllimet e saj familjarëve të viktimave duke shtuar se është e lumtur që sulmuesi është në paraburgim.

“Kjo nuk duhet të ndodhë kurrë – në një kishë, në një dyqan, në qytet ose kudo. Ne vazhdojmë të monitorojmë nga afër situatën”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Dreshaj i shqetësuar: Menaxhim i pandemisë nuk nënkupton vetëm vaksinimin

Deputeti i AAK-së, Shemsedin Dreshaj, ka shprehur shqetësim lidhur me menaxhimin e…

Mbrojtja e Thaçit dhe Veselit listojnë padrejtësitë që iu bënë me rëndimin e akuzave: ”Shkelje e të drejtave”

Rëndimi i aktakuzave nga Prokurori i Specializuar ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare…

Mediat serbe: Vuçiq, Vulin e Daçiq, trashëgimtarë të politikës së partnerëve të tyre, që kryen krime mizore ndaj shqiptarëve

Mafia serbe, e cila veproi, vrau brutalisht, copëtoi, pastaj i varrosi në…

Gjorçev: Zgjedhjet lokale në Ohër dhe Novo Sellë janë të rëndësishme për ne

VMRO-DPMNE-ja sot nëpërmjet deputetit Vllatko Gjorçev ka shpalosur kandidaturat për kryetar të…

Humb jetën gruaja shtatzënë në Gjinekologjinë e Çairit, shpëtohet foshnja

Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se 23 vjeçarja nga Shkup e…