Dy persona u vranë dhe katër të tjerë u plagosën kur një person gjuajti me armë zjarri në një turmë të mbledhur në një park në Louisville, Kentucky, të shtunën, thanë autoritetet.

Oficerët policorë dolën në vendin e ngjarjes në Chickasaë Park rreth orës 21:00, dhe zbuluan se disa njerëz ishin qëlluar, duke përfshirë dy të cilët u shpallën të vdekur në vendngjarje, sipas Departamentit të Policisë Metro të Louisville, shkruan CNN.

Katër persona që u gjetën të plagosur u dërguan me urgjencë në një spital lokal, duke përfshirë një person i cili është në operacion dhe në gjendje kritike, tha zëvendës shefi i Louisville, Paul Humphrey gjatë një konference për shtyp të shtunën vonë në mbrëmje. Nuk kishte detaje shtesë për viktimat.

“Qindra njerëz ishin në park në kohën e të shtënave kur dikush filloi të qëllonte në turmë, duke goditur të paktën gjashtë persona”, tha Humphrey.

Është e paqartë se kush hapi zjarr. Policia thotë se ende nuk ka identifikuar kush ishte përgjegjës apo për të përcaktuar motivin e incidentit.

“Unë dua të flas drejtpërdrejt me këdo që është gjuajtësi,” tha Humphrey gjatë konferencës për shtyp.

“Kthehuni. Gjëja më e mirë për ju është të dorëzoheni. Ne e dimë se kjo nuk do të përfundojë mirë. Skenari më i mirë është që ju të dorëzoheni dhe ta ndaloni këtë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Gjykatësi që udhëhoqi rastin kundër Millosheviqit, thotë se Putini duhet të gjykohet sivjet

Gjykatësi që udhëhoqi rastin kundër Millosheviqit, thotë se Putini duhet të gjykohet…

Osmani pas takimit me Gjukanoviqin: E ardhmja e Kosovës dhe Malit të Zi është në BE

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me homologun e saj malazez,…

Aziri: Të hënë e dorëzojmë propozim ligjin për shtetësi

Deputeti i koalicionit Aleanca për Shqiptarët-Alternativa, Elmi Aziri, ka deklaruar se të…

Kurti: Më ftuan për të bërë marrëveshje para marsit 2023, për atë shkova në Bruksel – nuk është hera e parë që kemi mospajtime me Borrellin

Kryeministri Albin Kurti ka folur për raportet e tij me Përfaqësuesin e…