Dy persona u vranë dhe katër të tjerë u plagosën kur një person gjuajti me armë zjarri në një turmë të mbledhur në një park në Louisville, Kentucky, të shtunën, thanë autoritetet.

Oficerët policorë dolën në vendin e ngjarjes në Chickasaë Park rreth orës 21:00, dhe zbuluan se disa njerëz ishin qëlluar, duke përfshirë dy të cilët u shpallën të vdekur në vendngjarje, sipas Departamentit të Policisë Metro të Louisville, shkruan CNN.

Katër persona që u gjetën të plagosur u dërguan me urgjencë në një spital lokal, duke përfshirë një person i cili është në operacion dhe në gjendje kritike, tha zëvendës shefi i Louisville, Paul Humphrey gjatë një konference për shtyp të shtunën vonë në mbrëmje. Nuk kishte detaje shtesë për viktimat.

“Qindra njerëz ishin në park në kohën e të shtënave kur dikush filloi të qëllonte në turmë, duke goditur të paktën gjashtë persona”, tha Humphrey.

Është e paqartë se kush hapi zjarr. Policia thotë se ende nuk ka identifikuar kush ishte përgjegjës apo për të përcaktuar motivin e incidentit.

“Unë dua të flas drejtpërdrejt me këdo që është gjuajtësi,” tha Humphrey gjatë konferencës për shtyp.

“Kthehuni. Gjëja më e mirë për ju është të dorëzoheni. Ne e dimë se kjo nuk do të përfundojë mirë. Skenari më i mirë është që ju të dorëzoheni dhe ta ndaloni këtë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Emra të njohur funksionarësh në Maqedoni nën hetime

Emra të njohur të zyrtarëve të lartë në Maqedoninë e Veriut ndaj…

Njësiti “Tigrat” arrestojnë të arratisurin nga burgu i Idrizovës, i dënuar për vrasje me 12 vite

Sot (31.08) rreth orës 8:10 të mëngjesit, zyrtarë policorë nga policia kriminale…

Maqedonia e Veriut prej sot ka marr kryesimin me OSBE

Ky kryesim është ssfida më e madhe në vitin e ardhshëm fillon…

PP: Në Policinë Financiare një sërë lëshimesh

Dy prokurorë publikë të Prokurorisë Publike të Maqedonisë së Veriut, duke vepruar…

Qeveria gjermane me paketë ndihme prej 200 miliardë eurosh për faturat e energjisë

Qeveria gjermane ka prezantuar planet për një paketë të re lehtësimi në…