Dy burra kanë vdekur pas të shtënave me armë në jug të Londrës, ka thënë Policia Metropolitane.

Sipas mediave britanike, përcjell Telegrafi, oficerët e armatosur u vendosën në Railton Road, në Lambeth, pak para orës 20:00, mbrëmjen e së dielës, ku dy viktimat u gjetën të plagosur rëndë.

Dhe pavarësisht përpjekjeve të Shërbimit të Ambulancës në Londër dhe Ambulancës Ajrore të Londrës, ata u shpallën të vdekur në vendngjarje.

Një banor vendas ka thënë se u dëgjuan ’12 të shtëna’, me ‘shkëmbim zjarri midis një çifti në një motoçikletë dhe njerëzve në një makinë’.

Ai shtoi: “Makina është përplasur në vendin e ngjarjes”.

Një deklaratë nga forcat tha: “Policia u thirr rreth orës 19:50 të së dielës, 30 tetor, për raportimet për të shtëna armësh të dëgjuara në Railton Road, SE24.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Aleanca për Shqiptarët propozoi Elmi Aizirin për nënkryetar të kuvendit

Kuvendi ka nisur shqyrtimin e iniciativës për emërimin e nënkryetarëve të Kuvendit.…

Komision Evropian iu shkruan vendeve të BE-së për liberalizimin e vizave

Komisioni Evropian u ka dërguar vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Këshill…

Moska dhe ideja e rikthimit në formatin G-8

Takimi i nivelit të lartë i Grupit të Shtatëshes përmbylli punimet në…

Osmani kërkon reagim nga BE-ja dhe NATO pas kërcënimit të Vuçiqit për luftë

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq ka paralajmëruar se do të ketë konfliktë…

LVV tregon gjashtë operacionet e suksesshme ndaj krimit të organizuar dhe korrupsionit

Lëvizja Vetëvendosje ka numëruar gjashtë aksionet e suksesshme të institucioneve të vendit…